Prodej zvěřiny

Pokud máte zájem o nákup zvěřiny z naší honitby, kontaktujte nás pro více informací - viz sekce Kontakty.

Z legislativních důvodů je možný prodej pouze celých kusů. Pokud si s rozbouráním zvěřiny sami nevíte rady a i přesto byste rádi zvěřinu ochutnali, je možné se na asistenci se stažením a zpracováním zvěřiny u vás doma s některým ze členů MS dohodnout soukromě.

Zvěřina

Nabídka některých druhů zvěřiny je mnohdy sezónní, v každém případě také závislá na mysliveckém štěstí lovců.

V případě černé zvěře se během roku loví takřka výhradně v noci, ne každý si tak uvědomuje, že kromě štěstí, znalostí o aktuálním pohybu a zvycích zvěře v honitbě a přízni počasí je potřeba i značné osobní nasazení a chuť obětovat mnoho času, kdy ostatní lidé obvykle odpočívají. "Potkat se" s tlupou černé zvěře je mnohdy úloha na několik probdělých nocí, nachození a naježdění kilometrů krajinou. A když už se povede zvěř ulovit, čeká štastného lovce další práce se zabezpečením a úpravou zvěřiny pro správné uložení do chladícího zařízení do doby, než dorazí veterinární potvrzení z vyšetření na trichinelózu (Trichinella spiralis - česky svalovec stočený).

Pokud se tedy rozhodnete dostupnost zvěřiny poptat, mějte prosím pochopení, pokud se zrovna v nabídce vámi preferovaný druh zvěřiny nebude nacházet. Vše je o domluvě a jistě najdeme cestu jak vaši poptávku uspokojit při nejbližší možné příležitosti.

Pokud by byla vaše snaha zajistit zvěřinu na sváteční oběd i tak urgentní, v rámci projektu prozverinu.cz můžete zkusit oslovit naše myslivecké kolegy napříč republikou.